Što se u vrtiću radi

U našem vrtiću koristimo tematsko planiranje. Tema koju planiramo i realiziramo grana se na podteme, a one na dnevne teme. Izbor teme ovisi od uzrasta djece, interesiranja djece, vremenskih uvjeta, uvjeta u vrtiću…

U okviru dnevne aktivnosti imamo zajedničku aktivnost i aktivnost po centrima. Kroz zajedničku aktivnost djeca se upoznaju sa dnevnom temom, npr.uz pomoć igara, priča, pjesmica, razgovora i sl.. Nakon toga aktivnost se nastavlja po centrima koji se organiziraju u odnosu na dnevnu temu. S kojim materijalima djeca rade i igraju se ovisi o tome u kojem centru se nalaze. Imamo npr.dramsko-obiteljski centar, manipulativni centar, naučni centar, blok centar, centar za početno čitanje i pisanje, art centar i dr..

Djeca tjekom dana imaju i slobodne aktivnosti koje ovisno od vremenskih uvjeta izvode vani ili unutra. Realiziramo i projekte, najčešće kada djeca istaknu motivaciju za određenu temu.

Od specijaliziranih programa imamo engleski jezik i vjeronauk na kojima djeca sudjeluju ovisno o željama roditelja.

Razvojna područja koja nastojimo poticati u radu i igri s djecom:

  Razvoj govora

  Socijalno-emocionalni razvoj

  Spoznajni razvoj

  Tjelesni razvoj

  Razvoj stvaralaštva